Wełna mineralna

LAKMA TERM WM to profesjonalny system izolacji budynków, posiadający aprobatę techniczną ITB (AT-15-70-7019/2006). Jako główny materiał izolujący wykorzystywane są w tym systemie płyty z niepalnej fasadowej lub lamelowej wełny mineralnej o prostych krawędziach.

 

 

Materiał jest mocowany do ściany za pomocą zaprawy klejąco-szpachlowej SYNTEKOL SW oraz łącznikami mechanicznymi. Wierzchnią warstwę materiału izolacyjnego należy wzmocnić siatką z włókna szklanego poprzez zatopienie jej w zaprawie klejąco-szpachlowej SYNTEKOL SW.

W miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne, zaleca się stosować siatkę pancerną. Po wyschnięciu i zagruntowaniu tak otrzymanego podłoża preparatem gruntującym MINERALGRUNT (dla tynków mineralnych) lub TYNKSILGRUNT (dla tynków silikatowych), można nanieść ostateczną, dekoracyjną warstwę w postaci cementowo-wapiennej masy tynkarskiej MINERALTYNK lub silikatowej masie tynkarskiej TYNKSIL o fakturze baranka lub kornika. Dzięki zastosowaniu profesjonalnej metody kolorowania, w przypadku zdecydowania się na tynk silikatowy lub silikatowo-silikonowy, istnieje możliwość dopasowania barwy według upodobań inwestora w zakresie kolorystyki z palety SYSTEM KOLOROWANIA LAKMA.

Nagroda za tynki LakmaLakma Sat

Ostatnie realizacje

 Zapraszamy do galerii.