Tynki strukturalne POROLIT

POROLIT to najnowszej generacji polimerowa, niepalna i nieszkodliwa dla środowiska masa tynkarska o strukturze "baranka".
 Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii i unikalnej receptury POROLIT jest tynkiem o wyjątkowo niskim ciężarze właściwym, dzięki czemu idealnie sprawdza się przy zastosowaniu metody natryskowej LAKMA TERM dając wydajnośc do 20m2 z wiadra 25kg.
Doskonałe właściwości retencji wody sprawiają, że wyrób posiada długi "czas otwarty", który umożliwia tynkowanie bez nadmiernego pośpiechu. Zastosowana technologia daje Wykonawcom duży komfort pracy, co przy małym wysiłku pozwala na uzyskanie powierzchni o wysokich walorach dekoracyjnych.

Zastosowanie:

POROLIT stosuje się do wykonywania dekoracyjnych, cienkowarstwowych wypraw tynkarskich zarówno wewnątrz (sufity i powierzchnie nienarażone na uszkodzenia mechaniczne) jak i na zewnątrz pomieszczeń. Stanowi wykończenie ochronne i dekoracyjne elewacji przy ocieplaniu ścian systemami ociepleń LAKMA TERM ST, LAKMA TERM WM oraz na podłożach z zapraw cementowych, cementowo - wapiennych, betonowych itp.

 

Wykonanie elewacji budynku przy użyciu tradycyjnego tynku jest drogim i pracochłonnym przedsięwzięciem budowlanym. Nowoczesna technologia systemu tynków natryskowych POROLIT pozwala na trzykrotne skrócenie czasu tynkowania. W połączeniu z dwukrotnie większą wydajnością koszt wykonania tynku obniża się o połowę.

 

Tynki POROLIT posiadają także trzykrotnie większe od normalnych tynków właściwości termoizolacyjne, co pozwala w pewnym stopniu zniwelować mostki termiczne.

 

Pierwszy paroprzepuszczalny tynk akrylowy

Jedną z istotnych zalet tynków z grupy POROLIT jest ich paroprzepuszczalność- czyli zdolność do odprowadzania pary i gazów na zewnątrz przy jednoczesnej odporności na wnikanie wody do środka. Dzięki temu wszystkie tynki POROLIT mogą być stosowane nie tylko w systemach ociepleń opartych na styropianie, ale także na wełnie mineralnej. POROLIT jest jedynym tynkiem akrylowym, który posiada takie właściwości i posiada aprobatę ITB na wełnę mineralną.

POROLIT akrylowy tynk natryskowy

POROLIT to najnowszej generacji polimerowa, niepalna i nieszkodliwa dla środowiska masa tynkarska o strukturze baranka. więcej... 

POROLIT QS silikonowy tynk natryskowy

POROLIT QS to najnowszej generacji silikonowa masa tynkarska o strukturze "baranka". Dzięki zastosowaniu ekologicznych, ultralekkich więcej...

POROLIT S silikatowo-silikonowy tynk natryskowy

POROLIT® S to najnowszej generacji silikatowo - silikonowa masa tynkarska o strukturze "baranka", która produkowana więcej... 

 

POROLIT QM cienkowarstwowy natryskowy tynk mineralny
Nagroda za tynki LakmaLakma Sat

Ostatnie realizacje

 Zapraszamy do galerii.